Den otevřených dveří 12. 1. od 9:00 do 14:00

informace pro studenty středních škol

Vážené studentky a vážení studenti středních škol.

Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně pořádá v pátek 1. prosince a v pátek 12. ledna od 9:00 do 14:00 Dny otevřených dveří.

Ústav matematiky, garant studijního oboru Matematické inženýrství, pro vás připravil nejen stánek ve společných prostorách před Aulou, ale rádi vás přivítáme i přímo v 18. patře hlavní budovy A1. Zde vám nabídneme možnost poslechnout si dvě "přednášky", na kterých se vám stručně a krátce pokusíme ukázat nejen kouzlo, ale především užitečnost a aplikovatelnost matematiky v různých oborech.

V učebně číslo 1836 v 18. patře hlavní budovy A1 jsme pro vás na pátek 12. 1. připravili:

• 10:50-11:20 - obor Matematické inženýrství představí prof. RNDr. Miloslav Druckmüller, CSc. Bude řeč o tom, proč je tento obor v České republice unikátní, čím je vlastně výjimečný člověk s hlubokými znalostmi matematiky a v neposlední řadě jaké jsou výhody našich absolventů na trhu práce.

• 11:30-11:50 Matematické modely v robotice - jak můžete pomocí matematiky zaparkovat auto podélně a v co nejkratším čase? Půjde to vůbec, když máte za autem třeba ještě přívěs, nebo dva, tři...? Pomůže vám, že je náprava na druhém přívěsu ovladatelná? A když je přívěsů deset, není to vlastně robotický had? Seznámíme vás s tím, jak algebry pomáhají v robotice a jestli reálná čísla jsou opravdu ta správná čísla pro praxi.
    (doc. Mgr. Jaroslav Hrdina, Ph.D.)