Internetová matematická olympiáda

Jana HODEROVÁ
v úterý 28. 11. 2017 proběhl 10. ročník týmové soutěže pro středoškoláky z ČR a SR

Ústav matematiky letos pořádal již 10. ročník Internetové matematické olympiády pro sedmičlenné týmy studentů ze středních škol České republiky a Slovenské republiky.

O soutěži:

  • Soutěž se koná pravidelně poslední úterý v listopadu mezi 9:00-11:00.
  • Jde o soutěž týmů, které jsou tvořeny nejvýše 7 studenty téže školy a ne nutně ze stejného ročníku.
  • Každý tým má svého kapitána=studenta a svého garanta=učitele a veškerá komunikace probíhá přes internet. Studenti tedy pracují na řešení na půdě své školy a mohou mít k dispozici libovolnou literaturu a internet.
  • V časovém rozmezí 120 minut řeší týmy 10 rozmanitých matematických úloh různé náročnosti.
  • Zadání úloh
    Poznámka autorů: Do zadání příkladu číslo 1 jsme si dovolili umístit takovou "legrácku". GPS souřadnice Brna, které jsme uvedli v zadání, jsou GPS souřadnice naší fakulty ;-)
  • Více informací najdete na webu soutěže http://matholymp.fme.vutbr.cz

Do 10. ročníku soutěže se registrovalo 222 týmů ze 120 škol z ČR a SR, což znamená účast cca 1500 studentů. Zde je pořadí na 1.-10. místě:

1. Gymnázium Brno, třída Kapitána Jaroše, příspěvková organizace
Vít Jelínek, Martin Kurečka, Tomáš Perutka, Jiří Vala, Josef Minařík, Ondřej Buček, Štěpán Šmíd

2. Spojená škola Novohradská, Gymnázium Jura Hronca
Matej Parada, Lucia Krajčoviechová, Dávid Mišiak, Monika Machalová, Pavol Kebis, Martina Kalašová, Michal Mráz

3. Gymnázium Brno, Elgartova, příspěvková organizace
Filip Svoboda, Jan Valenta, Nicolas Mokriš, Tomáš Hindrich, Michal Jurák, Martin Gaideczka, Martin Grünwald

4. Gymnázium Komenského Havířov
Šimon Karch, Ondřej Krabec, Robert Gemrot, Martin Svoboda, Marek Szymutko, Ondřej Nowak, Filip Bartoš

5. Mendelovo gymnázium, Opava, příspěvková organizace
Filip Čermák, Lenka Kopfová, Karel Chwistek, David Beinhauer, Josef Král, Jakub Domes, Ludmila Bujnovská

6. Gymnázium Olgy Havlové, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace
Eva Kuhejdová, Vít Pískovský, Filip Dráber, Zdeněk Vydra, Kateřina Kopecká, Ondřej Bašanda, Ondřej Hráček

7. Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace
Michal Szymik, Martin Raška, Jiří Škrobánek, Daniela Hrbáčová, Vojtěch David, Jiří Močkoř, Mariana Ochodková

8. Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8
Jonáš Havelka, Pavla Trembulaková, Vladan Čížek, Anna Kovárnová, Jakub Kuchař, Miroslav Kulovaný, Michal Čermák

9. Gymnázium Jana Keplera
Ondřej Tkaczyszyn, Ondřej Fanta, Jan Kaifer, Jakub Petr, Viktor Fukala, Danil Koževnikov

10. Gymnázium Olomouc-Hejčín
Jáchym Bareš, Jindřich Jelínek, Jiří Loun, Miroslav Hrabal, Filip Kroutil, Martin Repčík, Jakub Kadlec

Tradiční podzimní vycházka

sobota 17. listopadu v 9:30 od zastávky tramvaje Nemocnice Milosrdných bratří
Autorem článku je Miroslav KUREŠ
ZOBRAZIT VÍCE