Film Helios - televizní premiéra

Jana HODEROVÁ
náš kolega Miloslav Druckmüller vytvořil unikátní matematický postup při zpracování obrazů Slunce získaných při úplných zatměních Slunce. O jeho nadání a práci, která je jeho koníčkem a která přepisuje učebnice fyziky, je právě film Helios

Příběh našeho kolegy Miloslava Druckmüllera zaujal filmaře z cine4net, kteří několik let pracovali na realizaci dokumentu Helios a v koprodukci ČT konečně přichází právě teď alespoň na televizní obrazovku.

úterý 23. února od 20:55 na ČT2

Čeká vás napínavý příběh nejen o Slunci, ale hlavně o lidech, kteří jsou ochotní pro objasnění dosud tajemných záhad spojených se Sluncem, udělat nemožné. Díky svým schopnostem a znalostem matematiky a astrofyziky, posouvá prof. Druckmüller se svými kolegy lidské vědění o pěkný kus dál. 

Zajímavé odkazy:

Den firem 2021

ve čtvrtek 11. 3. od 10:00 do 15:00 se na FSI VUT v Brně koná tradiční celofakultní akce - kariérní veletrh Den firem
Autorem článku je Jana HODEROVÁ

Film Helios - televizní premiéra

náš kolega Miloslav Druckmüller vytvořil unikátní matematický postup při zpracování obrazů Slunce získaných při úplných zatměních Slunce.
Autorem článku je Jana HODEROVÁ

Zemřel profesor Alexander Ženíšek

Alexander Ženíšek byl český matematik, fyzik a emeritní profesor matematiky na Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně.
Autorem článku je Jan ČERMÁK
ZOBRAZIT VÍCE