Soutěž SCUDEM - listopad 2020

Zdeněk OPLUŠTIL
Soutěž v modelování pomocí diferenciálních rovnic pro tříčlenné týmy třeťáků a tříčlenné týmy magisterských studentů

Soutěž v matematickém modelování SCUDEM V 2020

Stejně jako v minulém roce je pro studenty vysokých škol vyhlášena mezinárodní soutěž v matematickém modelování SCUDEM (Student Competition Using Differential Equation Modeling). Studenti soutěží v tříčlenných týmech, přičemž všichni soutěžící, tedy jednotlivé týmy, obdrží zadání problémů ve stejný den a budou mít na řešení tři týdny. Svoje výsledky pak budou prezentovat ve formě natočeného videa, které se uploaduje na stránky organizátorů soutěže.

Časový harmonogram je následující:

  • registrace soutěžících do 15.10.
  • zadání a řešení problémů 23.10. – 14.11.
  • uploadování videa s řešením do 14.11.

V loňském roce se soutěže účastnily dva týmy studentů našeho oboru Matematické inženýrství a myslíme si, že to pro ně byla zajímavá a cenná zkušenost. Je přínosné vyzkoušet si práci v týmu při řešení časově omezeného problému, a pak prezentovat dosažené výsledky. Článek o tom, jak se našim studentům dařilo, si můžete přečíst na https://math.fme.vutbr.cz/cz/scudem.

Doufáme, že vy, stávající studenti, na ně navážete. V případě zájmu o soutěž nebo o podrobnější informace prosím kontaktujte co nejdříve Zdeňka Opluštila (osobně nebo mailem oplustil@fme.vutbr.cz).     

               Odkaz na stránky soutěže, kde můžete nalézt například zadání z minulých let nebo videa ze soutěže https://www.simiode.org/scudem.

7:30 v Dobrém ránu

prof. Miloslav Druckmüller bude hostem Dobrého rána v pátek 2.10. v cca 7:30
Autorem článku je Jana HODEROVÁ

Soutěž SCUDEM - listopad 2020

Soutěž v modelování pomocí diferenciálních rovnic pro tříčlenné týmy třeťáků a tříčlenné týmy magisterských studentů
Autorem článku je Zdeněk OPLUŠTIL
ZOBRAZIT VÍCE