Tradiční podzimní vycházka

Miroslav KUREŠ
sobota 17. listopadu v 9:30 od zastávky tramvaje Nemocnice Milosrdných bratří

Tradiční podzimní vycházka

je opět organizovaná Odborem algebry a diskrétní matematiky a koná se letos 17. listopadu 2018. Zveme na ni všechny studenty, zaměstnance a přátele ÚM, kteří se nebojí pár kilometrů chůze podzimní přírodou. Půjdeme po trase vedoucí nádherným okolím Brna.

Přesněji: vyjdeme v 9:30 od zastávky tramvaje Nemocnice Milosrdných bratří po zelené turistické značce do Pisárek k mostu přes Svratku, odtud na rozhlednu a přírodní rezervaci proslulou koniklecem velkokvětým, který zde vytváří největší populaci na světě. V tuto dobu ovšem koniklec nekvete J. Dále se vydáme směrem na Kohoutovice, zastavíme se u pomníku nadučitele a básníka Františka Bašného pod Kohoutovickou Babou. Pak půjdeme po zelené značce k rybníku Vrbovci a odtud po žluté přes oboru Holednou a přes Letenskou lávku v Komíně se vrátíme na zelenou značku. Projdeme kolem areálu VUT a přejdeme Medlánecké kopce k zámku v Medlánkách (cíl s možností závěrečného občerstvení). Celkem cca 20 km, kolem 16. hodiny bychom měli být v cíli.

Stojí věky, hle dub starý s duší vykotlanou,
jenom trocha větví trčí jednou stranou.
Datel na něm paběrkuje červy v kůře skryté,
celé jeho tělo křivé bleskem je rozryté.
(František Bašný)

Podzimní vycházka Odboru algebry a diskrétní matematiky Ústavu matematiky FSI VUT v Brně se koná obvykle kolem 7. listopadu - toto datum a událost s ním spojovaná si zaslouží překrýt novou tradicí. Je pravda, že i jistá sofistikovanější zdůvodnění (sahající do teorie svazů) vedla k označení této vycházky zkratkou VŘSR. Poprvé se konala v roce 2009.

 

ZOBRAZIT VÍCE