Internetová matematická olympiáda

Jana HODEROVÁ
12. ročník
Internetová matematická olympiáda

Dvanáctého ročníku Internetové matematické olympiády pro střední školy, kterou každoročně organizuje Ústav matematiky Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, se zúčastnilo celkem 203 sedmičlenných týmů, tedy téměř 1500 středoškoláků z České republiky a Slovenské republiky. Letošní ročník přinesl prvenství slovenskému týmu Gymnázia Grösslingová.

Hlavní organizátorka soutěže Mgr. Viera Růžičková Štoudková, Ph.D. do letošního ročníku zařadila několik nových prvků, které soutěž oživily. Účastníci soutěže měli například možnost hlasovat, který příklad je zaujal nejvíc a který nebyl až tak atraktivní a garanti měli možnost vyjádřit názor na celou soutěž.

Na oficiálních stránkách soutěže můžete najít nejen zadání a řešení letošních příkladů, ale doporučuji podívat se na "perličky", do kterých Viera Růžičková Štoudková vypíchla dokonalá, originální, překvapivá a naopak i divoká řešení od studentů.

Článek s dalšími informacemi o soutěži je na webu fakulty. Pro náš ústav je velmi příjemná reakce jednoho ze soutěžících: "Nejzábavnější a nejreálnější soutěž v našich životech. Počítat, kolik potřebuji hlíny na zimu do truhlíků by mne opravdu nikdy samotného nenapadlo a tím bych chtěl poděkovat celému týmu Fakulty strojního inženýrství za bujnou fantazii a kreativitu! Příklad s hodinami byl už pouze třešničkou na dortu. :) "

Vieře Růžičkové Štoudkové tímto blahopřejeme k úspěšnému ročníku a především velmi děkujeme jí, zaměstnancům a doktorandům Ústavu matematiky a také studentům Matematického inženýrství za organizaci a realizaci soutěže. Pro lepší představu, jak náročné je třeba jen vyhodnocení, uveďme, že bylo doručeno 1436 řešení zadaných příkladů.

Zlaté křivítko 2020

volejbalový turnaj matingů, neděle 5. 4. od 9:00 v hale veteriny
Autorem článku je Jana HODEROVÁ
ZOBRAZIT VÍCE