Práce našich matematiků je publikována i v zahraničním časopisu pro širokou veřejnost

Scientia - connecting science and society

V časopisu Scientia (United Kingdom), který se věnuje různým tématům z oblasti medicíny, biologie, techniky, fyziky atd., vyšel 16. října 2019 článek Hiding the Sun: Coronal Discoveries during Total Solar Eclipse

Autory článku jsou prof. Shadia Habbal z Institute for Astronomy, University of Hawaii a prof. Miloslav Druckmüller z Ústavu matematiky FSI VUT v Brně. Mezi spolupracovníky, kteří se významnou měrou podíleli na popisovaném výzkumu, je v článku uvedený také doc. Pavel Štarha z Ústavu matematiky FSI VUT v Brně.

Kolegům Druckmüllerovi a Štarhovi gratulujeme k pěknému článku, který šíří povědomí o jejich výzkumu mezi širokou veřejnost.

Článek jako PDF.