Studium v zahraničí - Itálie

Jana HODEROVÁ

Ústav matematiky dlouhodobě spolupracuje s University of L'Aquila v Itálii. Smlouva mezi univerzitami je uzavřena tak, že v rámci programu ERASMUS+ umožňuje vycestovat studentům 1. ročníku navazujícího magisterského studia na 1 akademický rok.

Výhodou právě tohoto studia oproti jiným výjezdům v rámci ERASMUS+ je to, že jde o studium typu Double Diploma. Studenti se stávají současně studenty University of L'Aquila a po obhájení diplomové práce v souladu s pravidly italské university získávají také jejich diplom.

Deadline stanovený naší fakultou k podání přihlášek do výběrového řízení na studijní pobyty v rámci ERASMUS+ na akademický rok 2018/19 je do středy 10. 1. 2018 do 11:00, viz výzva na webu fakulty.

Ve středu 13. 12. 2017 proběhla schůzka zájemců ze třetího ročníku s prof. Šlapalem, absolventy tohoto studia Terezou Kroulíkovou a Petrem Procházkou (současní páťáci, kteří loni studovali v L'Aquile), Terezou Brožovou (studovala v L'Aquile před 5 lety) a Milanem Hnízdilem (studoval v L'Aquile před 10 lety, kdy se tento program realizoval poprvé).
Jednak díky pohledu s odstupem času a díky informacím velmi aktuálních, co se týká vyřizování formalit před odjezdem, byla tato schůzka velmi přínosná pro všechny zúčastněné. 

Užitečné odkazy:
Officiální FB stránky Intermaths - https://www.facebook.com/InterMathsJointMSc/

Chustá italská množina -  FB stránka, kam přispívá už třetí generace studentů Double Diploma -
https://www.facebook.com/chustaitalskamnozina/

Fotky od generace 2015/16 (Martin Málek a spol.) - https://goo.gl/photos/1mdqr8DM15zyRBTq7

Fotky od generace 2016/17 (Tereza Kroulíková, Petr Procházka a spol.) - https://goo.gl/photos/4ziceLWXcv3t3bzx8

Fotky od generace 2017/18 (9 studentů, Petra Kosová a spol.)- https://photos.app.goo.gl/xDvMnj9Q8VyYN6fF2

 

ZOBRAZIT VÍCE AKTUALIT