Den otevřených dveří

Jana HODEROVÁ
prezentace studijního programu Matematické inženýrství B-MAI-P

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se studia programu Matematické inženýrství, napište Mgr. Janě Hoderové, Ph.D., která má o tomto programu celkový přehled. Budete-li mít zájem, může vám dát i kontakt na konrétní studentku nebo studenta z vámi vybraného ročníku studia a můžete se tak dostat k řadě důležitých informací. Nebo vás může nasměrovat, kde potřebné informace, třeba obecně o studiu na FSI, získat.

Kontakt:
Mgr. Jana Hoderová, PhD.
hoderova@fme.vutbr.cz

Průběžně jsme zodpovídali tyto dotazy: 

  • Kde najdu směrnici, která se týká přijímacího řízení?
    Jde o Směrnici děkana č. 6/2020. Mimo jiné se zde na straně 6 dočtete, za jakých podmínek vám může být přijímací řízení prominuto. 
  • Je nějak omezený počet studentů, které přijmete do 1. ročníku Matematického inženýrství?
    Nejsme omezeni kapacitou laboratoří jako některé jiné obory, proto na Matematické inženýrství můžeme vzít všechny, kteří mají zájem a projdou přijímacím řízením. Už se stalo, že studium zahájily i 3 kruhy matematických inženýrů(=matingů), tj. cca 75 studentů. Nemáme s tím problém.
  • Je studium vhodné spíš pro gympláky nebo pro průmyslováky?
    Těžká otázka. Obecně bychom řekli, že záleží na tom, jak kvalitně byla matematika na dané škole vyučována. Gympláci mají v zimním semestru prvního ročníku v matematických předmětech navrch, protože jim není úplně cizí formální jazyk matematiky. Průmyslováci zase mají v zimním semestru navrch v technických předmětech a matematiku v pravém slova smyslu teprve poznávají. Po prvním semestru se ovšem rozdíly srovnají a už záleží jen na zápalu, vůli a touze se vzdělávat zrovna v matematickém a informatickém oboru.
    Matingové od úplného začátku fungují jako tým - gympláci pomáhají průmyslovákům, průmyslováci gymplákům a společnými silami to studium zvládají.
ZOBRAZIT VÍCE AKTUALIT