Odbor algebry a diskrétní matematiky

Miroslav KUREŠ
Charakteristika odboru
Odbor algebry a diskrétní matematiky

Pedagogická činnost odboru je zaměřena zejména na předměty související s algebrou, diskrétní matematikou a geometrií. Členové odboru se podílejí na přednáškách i cvičeních matematických předmětů v bakalářském, magisterském i doktorském studiu. V bakalářském a navazujícím magisterském studijním programu Aplikované vědy v inženýrství, obor Matematické inženýrství se členové odboru se podílejí na vedení bakalářských a diplomových prací studentů tohoto oboru a jsou garanty výuky předmětů:

• Lineární algebra
  • Obecná algebra
  • Metody diskrétní matematiky
  • Úvod do teorie her
  • Matematický software
  • Základy kombinatorické analýzy
  • Metody diskrétní matematiky
  • Geometrické algoritmy
  • Variační počet
  • Grupy a okruhy
  • Grafy a algoritmy
  • Diferenciální geometrie
  • Matematická logika

NASA cituje z našeho článku

NASA na svém webu publikovala článek Total Solar Eclipses Shine a Light on the Solar Wind with Help from NASA’s ACE Mission

Den firem 2021

ve čtvrtek 11. 3. od 10:00 do 15:00 se na FSI VUT v Brně koná tradiční celofakultní akce - kariérní veletrh Den firem

Film Helios - televizní premiéra

náš kolega Miloslav Druckmüller vytvořil unikátní matematický postup při zpracování obrazů Slunce získaných při úplných zatměních Slunce.